Krynica Morska - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Krynicy Morskiej

Krynica Morska jest znaną miejscowością turystyczną nad Bałtykiem. Mieści się na Mierzei Wiślanej, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym. Jak tu trafić? Choć nie ma możliwości bezpośredniego dotarcia do miasta pociągiem, wystarczy znaleźć dogodne połączenie kolejowe do Gdańska, skąd odjeżdżają busy do Krynicy Morskiej (kierunek: Sztutowo) - trasa mierzy około 70 km. Dworzec PKS w Gdańsku znajduje się obok dworca PKP. Przydatny narzędziem w poszukiwaniu połączeń z całej Polski jest wyszukiwarka >GoEuro.

Bezpośrednie połączenia PKS do Krynicy Morskiej są uruchomione z różnych miast Polski. Kursują tutaj: PKS Elbląg, PKS Radom czy PKS Warszawa. Główny przystanek PKS w Krynicy Morskiej znajduje się przy ul. Gdańskiej (róg ul. Portowej). Podczas urlopu warto się stąd udać do pobliskiego Malborka i obejrzeć słynny zamek krzyżacki. Kolejną możliwością dotarcia do Krynicy Morskiej jest droga morska - statki pokonujące Mierzeję Wiślaną odpływają z Elbląga lub Fromborka. Zmotoryzowani także nie powinni mieć problemów z dotarciem do Krynicy Morskiej samochodem. Miasto jest położone przy drodze wojewódzkiej nr 501, która łączy je z Gdańskiem.

Poruszanie się po samej Krynicy Morskiej nie sprawia większego problemu. Na terenie miasta kursują prywatni przewoźnicy i taksówkarze, z którymi trzeba komunikować się telefonicznie (brak wyznaczonego postoju taksówek). Łatwo też jest znaleźć wypożyczalnię rowerów i udać się na przejażdżkę po Krynicy i okolicach. Popularny jest szlak Krynica Morska-Piaski, liczący niecałe 30 km. Dla turystów nastawionych na bardziej intensywną aktywność ciekawy będzie szlak Jantarowy, ciągnący się od Mikoszewa po Krynicę (ponad 50 km) i jest przeznaczony zarówno dla turystów pieszych, jak i cyklistów.

rozwiń
Krynica Morska - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij