Wielbłądzi Garb

W turystycznym eterze jeszcze bardziej niż „Skarpa” popularny jest Wielbłądzi Garb. Jest to najwyższa piaszczysta wydma (49 m n.p.m.) na Mierzei Wiślanej, z której także rozpościerają się widoki na Zalew Wiślany, Wysoczyznę Elbląską oraz... morze. Jest to bowiem jedyne, naturalne w przyrodzie miejsce na Mierzei Wiślanej, z którego jednocześnie widać zarówno wody morskie, jak i zalewowe.

Wielbłądzi Garb leży na północno-wschodnim krańcu miasta, tuż przy żółtym szlaku turystycznym, ok. 40 minut spokojnego marszu z centrum miejscowości w stronę Piasków.

Warto wybrać się tutaj by, wdrapując się na wieżę widokową umieszczoną na szczycie wydmy, "odczuć" ten unikalny w skali kraju klimat i zobaczyć na własne oczy jednocześnie widok Morza Bałtyckiego i Zalewu Wiślanego.

Dodaj opinię

Piaszczysta wydma położona między Krynicą Morską i Piaskami, jedna z najwyższych w całej Europie. Wielbłądzi Garb wznosi się na wysokość 49 m n.p.m. Dodatkowo na szczycie wzniesienia postawiono wieżę widokową, która zapewnia jeszcze szerszą panoramę na Morze Bałtyckie, Wysoczyznę Elbląską oraz Zalew Wiślany. By tam dotrzeć, należy kierować się żółtym szlakiem.

Uwiecznić na wideo Wielbłądzi Garb umie świetnie firma KM Studio kamerzysta Wrocław

Wielbłądzi Garb adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wielbłądzi Garb, zobacz gdzie w Krynicy Morskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wielbłądzi Garb.
  • 84-120 Krynica Morska
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wielbłądzi Garb opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij