Trasy dla piechurów

Pójść tam, dokąd nogi poniosą - brzmi jak doskonały i spontaniczny pomysł na wycieczkę. Przynajmniej w jedną stronę, gdyż powrót bywa już mniej przyjemny. Zwłaszcza, kiedy drogi powrotnej trzeba szukać gdzieś głęboko w leśnej głuszy, przysłowiowo odciętej od świata i poza zasięgiem urządzeń mobilnych. Dlatego też czasami lepiej trzymać się ubitych i starannie oznakowanych szlaków. Miłośnicy pieszych wędrówek mają do wyboru dwie główne trasy, prezentujące pełnię żuławskich uroków.

Podstawowym wyborem zapalonych piechurów powinien okazać się Szlak Jantarowy. To liczący ok. 52 km, oznaczany na żółto fragment słynnej w pewnych kręgach turystów “E-dziewiątki” - czyli Międzynarodowego Dalekobieżnego Szlaku Pieszego E-9, biegnącego od portugalskich wybrzeży Atlantyku po estońskie brzegi Morza Bałtyckiego. Na omawianym odcinku biegnie m.in. przez Mikoszewo, Jantar, Stegnę, Sztutowo, Kąty Rybackie, Przebrno oraz Krynicę Morską.

Komu nie w smak spacery po osi wschód-zachód, może wybrać wytyczony po linii północ-południe niebieski Szlak Nadwiślański. Zgodnie ze swoją nazwą, w przeważającej części biegnie wzdłuż koryta Wisły. Po wschodnich brzegach, na odcinku Mikoszewo-Sztum przez 76 kilometrów. Po drodze mija się m.in. Drewnicę, Żuławki, Nową Cerkiew, Lisewo, rezerwat Mątowy, Białą Górę czy… Piekło.

Dodaj opinię
Trasy dla piechurów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Trasy dla piechurów, zobacz gdzie w Krynicy Morskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Trasy dla piechurów.
  • 82-103 Stegna
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Trasy dla piechurów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij