Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej

Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej w Kątach Rybackich jest to rezerwat utworzony w 1957 roku, na powierzchni 4,13 ha, a następnie rozszerzony do 102,5 ha. Głównym celem jest ochrona kolonii lęgowej kormoranów i czapli siwych. W 2007 roku przeprowadzono badania, które wykazały, że na tym terenie znajduje się ok. 11 tysięcy gniazd kormoranów, czyniąc to miejsce największym skupiskiem tych ptaków w Europie.

Dodaj opinię

Enklawa pięknych ptaków, współcześnie mierząca razem z otuliną ponad 165 hektarów powierzchni. Rezerwat utworzono w 1957 r., na znacznie mniejszym obszarze. Regularnie gniazduje w tych rejonach ok. 9-11 tysięcy par kormoranów i 600 par czapli siwej. Faunistyczny rezerwat ornitologiczny pod Kątami Rybackimi stanowi część Parku Krajobrazowego Mierzeja Wiślana.

Uwiecznić na wideo Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej umie świetnie firma KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej, zobacz gdzie w Krynicy Morskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Kormoranów i Czapli Siwej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij