Punkt widokowy Skarpa

Punkt widokowy "Skarpa” to popularne w Krynicy miejsce do podziwiania widoków na Zalew Wiślany i Wysoczyznę Elbląską. Obszar ten jest znany z pięknych i unikalnych zarazem pejzaży, jakie dzięki "Skarpie" można tu obejrzeć.

Punkt widokowy znajduje się nad Zalewem Wiślanym, między Krynicą Morską a Piaskami, dokładnie 2 km przez Piaskami. Miejsce to jest nieustannie podmywane przez wody zalewu, co skutkuje z roku na rok obsuwaniem się i cofaniem skarpy w głąb lądu. Niektórzy przybywają tu jednak nie tylko dla podziwiania urokliwych panoram, ale także po to, by poobserwować pojawiające się tu ptaki, przede wszystkim powszechne tu kormorany i żurawie.

Dodaj opinię

Dzikie i naturalne miejsce, powstałe w wyniku niszczącej działalności wód Zalewu Wiślanego. Drzewa, które dziś znajdują się na krawędzi klifu, jeszcze kilkanaście lat temu stały spokojnie na pewnym i twardym gruncie. Ze “Skarpy” doskonale widać zalew oraz miejscowości na przeciwległym brzegu. W okolicy pojawiają się ptaki, m.in. żurawie, kormorany i orły.

Punkt widokowy Skarpa adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Punkt widokowy Skarpa, zobacz gdzie w Krynicy Morskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Punkt widokowy Skarpa.
  • 84-120 Krynica Morska
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Punkt widokowy Skarpa opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij