Port

W skład Portu Krynica Morska wchodzą dwie niezależne przystanie: rybacka oraz jachtowo-pasażerska. Warto wspomnieć, iż port w Krynicy jest jednym z najważniejszych na Zalewie Wiślanym, będąc bazą jednocześnie dla floty żeglarskiej i białej floty.

Ruchem statków w przystaniach kieruje Bosmanat Portu, natomiast całą infrastrukturą portową administruje Urząd Morski w Gdyni.

Przystań jachtowo-pasażerska znajduje się we wschodniej części portu i podzielona jest pirsem pasażerskim. Do niego właśnie dobijają jednostki białej floty, wożące pasażerów, statki typu kontroler i pchacze. We wschodniej części tej przystani znajduje się nieczynne już nabrzeże jachtowe. Część z pirsu pasażerskiego przeznaczona jest też dla stałych rezydentów Jacht Klubu Krynica Morska i jednostek profesjonalnych. Przy pirsie 1 cumuje ponadto motorówka policyjna, kuter i jednostki korzystające ze slipu. Pirs 2 z kolei zarezerwowany jest do cumowania dla jachtów rezydenckich. Reszta miejsc basenu przystani należy do gościnnych jachtów.

Przystań rybacka obejmuje natomiast zachodni basen portu, przy ul. Bosmańskiej. Przystań ta ma charakter rybacki i jest dostępna wyłącznie dla rybaków. Tworzy ją prostokątny basen portowy pozbawiony falochronów, z betonowymi nabrzeżami.

Warto udać się więc na obserwowanie jachtów i statków zarówno tych już przypływających z wojaży, jak i tych dopiero wypływających.

Dodaj opinię

Przystanie rybackie i jachtowo-pasażerskie nad brzegami Zalewu Wiślanego. Takie zróżnicowanie w Krynicy Morskiej zapewnia gapiom bądź chętnym na ciekawy rejs niemal pełny wachlarz jednostek - wycieczkowce, kutry, holowniki, prywatne jachty, motorówki służb mundurowych… Istotnym utrudnieniem może być fakt, że w polskiej części zalewu brak połączenia z morzem.

KM Studio może wykonać film z Portu w Krynicy Morskiej kamerzysta na wesele Wrocław

Port adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Port, zobacz gdzie w Krynicy Morskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Port.
  • Ulica
    Górników 2
    Port mieści się przy ulicy Górników 2 w Krynicy Morskiej
  • 82-120 Krynica Morska
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Port opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij