Muzeum Bursztynu Bursztynowa Komnata

Skoro na plażach w tym rejonie Zatoki Gdańskiej wprost roi się od mniejszych i większych bursztynów, powstanie muzeów poświęconych “Złotu Bałtyku” jest całkowicie naturalne. Jedną z ciekawszych placówek jest prywatna “Bursztynowa Komnata” w Stegnie.

Bogata kolekcja powstała w ciągu -nastu, -dziesięciu lat pracy bursztynnika Wojciecha Głodzika. Zróżnicowana ekspozycja pozwala poznać szereg interesujących kwestii związanych z jantarem, w tym odróżniać prawdziwą zastygłą żywicę od chemicznych podróbek i tzw. bursztynu sprasowanego. Oczywiście nie może zabraknąć opowieści o legendarnej Bursztynowej Komnacie - kompletnego wystroju pałacowego pomieszczenia pałacu Fryderyka I, wykonanego w Gdańsku w całości z amberu.

Zbiór unikatowych okruszyn, kamyczków i solidnych bryłek bałtyckiego bursztynu oraz wykonanych z jego użyciem wyrobów - głównie biżuterię i dekoracje - podzielono na kilka działów tematycznych:

 • Inkluzje
 • Kolory bursztynu
 • Bursztyn i wagi
 • Bursztynnictwo
 • Historia bursztynu
 • Rzeźby i modele

“Bursztynowa Komnata” otwiera swe podwoje od maja do września.

Gdyby kogoś bardziej interesowała architektura niż “płonące kamienie”, może skupić się na oglądaniu budynku. Siedziba muzeum to wiernie zrekonstruowany domek podcieniowy. Takie konstrukcje były powszechne na Żuławach kilka stuleci temu, a te które przetrwały do dzisiejszych czasów to wartościowe zabytki.

Dodaj opinię

Wejściówki do "Bursztynowej Komnaty" - Muzeum Bursztynu w Stegnie:

 • normalne 4 zł
 • ulgowe 2 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Prywatna kolekcja bursztynnika Wojciecha Głodzika, udostępniana dla zwiedzających od maja do września. Doświadczenie i wiedza gospodarza pozwala gościom poznać wiele zawodowych sekretów i ciekawostek związanych z jantarem. Kolekcja różnego rodzaju bursztynów, podzielona na 6 tematycznych ekspozycji, wyróżnia się bogactwem i niezwykłym pięknem.

Muzeum Bursztynu Bursztynowa Komnata adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Bursztynu Bursztynowa Komnata, zobacz gdzie w Krynicy Morskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Bursztynu Bursztynowa Komnata.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Bursztynu Bursztynowa Komnata. Redakcja serwisu www.krynica-morska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 2 zł
  Muzeum Bursztynu Bursztynowa Komnata cena biletu ulgowego: 2 zł
 • 4 zł
  Muzeum Bursztynu Bursztynowa Komnata cena biletu normalnego: 4 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Bursztynu Bursztynowa Komnata opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij