Centrum Konserwacji Wraków Statków

Założony w 2016 roku oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, powstały w ścisłej współpracy z Muzeum Historii Kultury Uniwersytetu w Oslo oraz Norweskim Muzeum Morskim. Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie to specyficzne muzeum żeglarstwa, w nowatorski i atrakcyjny dla zwiedzających sposób przedstawiające zarówno szczegóły konstrukcji różnych jednostek pływających, jak i tajniki pracy konserwatorów zabytków historycznych.

Główną wystawę urządzono w tzw. Magazynie Studyjnym. W strukturze tczewskiego Centrum Konserwacji Wraków Statków służy on jako nowoczesna sala ekspozycyjna. Idealna dla zabytków znacznych rozmiarów, jakimi niewątpliwie są fragmenty wielkich żaglowców czy mniejsze, ale za to całe łodzie. Na wyciągnięcie ręki czekają tutaj m.in. XII-wieczny wrak Orunia II, “Miedziowiec” z XV w. wraz z ocalałą częścią ładunku, dłubanka datowana na V-VII stulecie czy… czółno prosto z Ghany. Cała kolekcja jest niezwykle bogata i rozbudowana, a ponadto szeroko wykorzystywane są multimedialne technologie w rodzaju rozszerzonej rzeczywistości.

Drugim filarem Centrum Konserwacji Wraków Statków, do pewnego stopnia również dostępnym dla zwiedzających muzeum turystów, jest Pracownia Konserwatorska. Bardzo dobrze wyposażona, w pełni dostosowana do europejskich trendów w zakresie opieki nad historycznymi reliktami. Poza tym placówka prowadzi działania edukacyjne, skierowane przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Część warsztatów i lekcji muzealnych realizowanych jest razem z Muzeum Wisły, tak samo stanowiącym filię Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Dodaj opinię

Koszty wejściówek do Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie, oddziału Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku - stan na czerwiec 2018:

  • 6 zł bilet normalny
  • 4 zł bilet ulgowy
  • wstęp wolny w soboty

Oprowadzanie przez przewodnika (grupy do 30 osób): po polsku 30 zł, po angielsku 35 zł

bilety łączone z Muzeum Wisły - normalne 8 zł, ulgowe 5 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Nowoczesne muzeum żeglarskie, powstałe w 2016 roku pod auspicjami Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku i przy ogromnym wsparciu norweskich instytucji. Tczewskie Centrum Konserwacji Wraków Statków łączy w sobie nowoczesną salę ekspozycyjną z wieloma wielkogabarytowymi zabytkami, zaawansowane multimedia oraz świetnie wyposażoną pracownię muzealno-konserwatorską.

Centrum Konserwacji Wraków Statków adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Centrum Konserwacji Wraków Statków, zobacz gdzie w Krynicy Morskiej zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Centrum Konserwacji Wraków Statków.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Centrum Konserwacji Wraków Statków. Redakcja serwisu www.krynica-morska.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • od 4 zł
    Centrum Konserwacji Wraków Statków cena biletu ulgowego: od 4 zł
  • od 6 zł
    Centrum Konserwacji Wraków Statków cena biletu normalnego: od 6 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Centrum Konserwacji Wraków Statków opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij